12.Зі скали висотою 10 м горизонтально кинули кульку. З якою швидкістю кинули кульку, якщо вона

упала на поверхню на відстані 15 м від скали? Яку швидкість кулька мала в момент удару об поверхню?(дуже вдячна)

Ответы на вопрос

Отвечает Гапеев Данил.

Ответ:

Щоб знайти швидкість, з якою кинули кульку з скали, можна використати просту формулу горизонтального руху:

v = d / t,

де v - швидкість кульки, d - горизонтальна відстань, яку вона пройшла, і t - час польоту.

Згідно з умовою, кулька впала на поверхню на відстані 15 м від скали. Ця відстань є горизонтальною, тому вона дорівнює д:

d = 15 м.

Щоб знайти час польоту t, можна скористатися формулою вертикального руху для падіння тіла:

h = (1/2) * g * t^2,

де h - висота, з якої було кинуто кульку (10 м), g - прискорення вільного падіння (приблизно 9.8 м/с^2) і t - час польоту.

Підставляючи відомі значення, отримаємо:

10 = (1/2) * 9.8 * t^2.

Розв'язавши це рівняння, отримаємо значення часу:

t^2 = (10 * 2) / 9.8,

t^2 = 20 / 9.8,

t ≈ √(20 / 9.8),

t ≈ √2.

Тому, час польоту t приблизно дорівнює √2 секундам.

Тепер, підставляючи відомі значення в формулу швидкості, отримаємо:

v = d / t,

v = 15 / √2 ≈ 10.61 м/с.

Отже, швидкість, з якою кинули кульку з скали, приблизно дорівнює 10.61 м/с.

Щодо швидкості кульки в момент удару об поверхню, то ми можемо вважати, що вона має ту саму горизонтальну швидкість, як і в момент кидка з скали, тобто 10.61 м/с