90 балів до 1 1:00 Протягом однієї доби активність препарату ізотопу змінилася від А0 = 118 ГБк

до А = 7,4 ГБк. Визначте період напіврозпаду цього нукліда

Ответы на вопрос

Отвечает Хлебников Илья.

Ответ:Щоб визначити період напіврозпаду нукліда, ми можемо скористатися формулою:

T₁/₂ = ln(2) / λ,

де T₁/₂ - період напіврозпаду, λ - константа розпаду.

Для визначення константи розпаду нам знадобиться відношення зміни активності (А) до активності на початку (А₀):

А / А₀ = exp(-λt),

де t - час.

Запишемо це рівняння відносно константи розпаду:

λ = - ln(А / А₀) / t.

Підставляючи дані з вашого запитання (А₀ = 118 ГБк, А = 7,4 ГБк), та знаячення часу в одну добу (24 години або 86 400 секунд), ми можемо визначити період напіврозпаду:

λ = - ln(7.4 / 118) / (24 * 60 * 60).

Обчисливши це значення, ми зможемо знайти період напіврозпаду T₁/₂ за допомогою формули T₁/₂ = ln(2) / λ.

Объяснение: