Срочно!! !Знайдіть масу водяної пари в посудині об’ємом 10 л, якщо температура дорівнює 40 °С, а

парціальний тиск пари – 6 кПа.

Ответы на вопрос

Отвечает Лунёнок Сергей.

Ответ:

Перетворимо одиниці:

ΔH = 40.7 * 1000 Дж/моль = 40700 Дж/моль

R = 8.31 Дж/(моль*К)

T1 = 100 + 273.15 К = 373.15 К

T2 = 40 + 273.15 К = 313.15 К

P1 = 6 кПа

P2 = 101.3 кПа

Застосуємо формулу:

ln(6/101.3) = (40700/8.31) * (1/313.15 - 1/373.15)

ln(0.0592) = 4930.9 * (-0.000025)

ln(0.0592) = -0.1233

0.0592 = e^(-0.1233)

Маса водяної пари в посудині об'ємом 10 л дорівнює:

m = n * M

де n - кількість молекул, M - молярна маса водяної пари.

Знайдемо кількість молекул:

n = (P * V)/(R * T)

де P - парціальний тиск, V - об'єм, T - температура.

Перетворимо одиниці:

P = 6 кПа = 6000 Па

V = 10 л = 0.01 м^3

T = 313.15 К

n = (6000 * 0.01)/(8.31 * 313.15) = 0.0024 моль

Знайдемо молярну масу водяної пари:

M = m/n

де m - маса, яку потрібно знайти.

M = 18 г/моль (молярна маса води)

m = n * M = 0.0024 * 18 = 0.0432 г

маса водяної пари в посудині об'ємом 10 л при температурі 40 °C і парціальному тиску 6 кПа дорівнює 0.0432 г.

Объяснение: