3. Потенціал та дорівнює 160В. Знайти його заряд, якщо відстань 8см. ​


Ответы на вопрос

Отвечает Миленина Арина.

Ответ:

Ну вот так как то

Объяснение:

Для вирішення цієї задачі необхідно використати формулу для електростатичної сили між двома точковими зарядами:

F = (1/4πε) * (q1 * q2 / r^2)

де F - електростатична сила між двома зарядами, ε - електрична стала, q1 та q2 - заряди двох точкових зарядів, r - відстань між зарядами.

Якщо ми знаємо напругу, то ми можемо використовувати формулу для напруги в електричному полі, яка вказує на те, що напруга в точці електричного поля дорівнює електричному полю помноженому на відстань від точки до початку координат. Тобто:

V = E * r

де V - напруга, E - електричне поле, r - відстань від точки до початку координат.

Отже, якщо ми знаємо напругу і відстань між точкою і початком координат, ми можемо знайти електричне поле, а з нього - заряд.

Відомо, що напруга дорівнює 160 В, а відстань - 8 см = 0,08 м. Напруга є різницею потенціалів між двома точками:

V = ΔΦ = Φ2 - Φ1

Отже, можна записати формулу для потенціалу в точці електричного поля:

Φ = V * r

Далі можна скористатися формулою для електричного поля між двома точковими зарядами:

E = (1/4πε) * (q / r^2)

де q - заряд точкового заряду, який створює електричне поле.

Підставляючи значення, отримуємо:

Φ = V * r = 160 * 0,08 = 12,8 В*м

E = V / r = 160 / 0,08 = 2000 В/м

За формулою для електричного поля між двома точками можна знайти заряд точкового заряду:

q = E * 4πε * r^2

Підставляючи відомі значення, отримуємо:

q = E * 4πε * r^2 = 2000 * 4π*8,85*10^(-12) * (0,08)^2 ≈ 7,91 * 10^(-9) Кл

Отже, заряд точкового заряду, який створює електричне поле зі значенням потенціалу 160 В на відстані 8 см, становить близько 7,91 * 10^(-9) Кл.