башти кинули в горизонтальному напрямі камінь. Через 2с камінь упав на землю на відстані 30м вiд

основи башти Визначте модуль його кінцевої швидкості, висоту башти​

Ответы на вопрос

Отвечает Вагнер Даня.

Для вирішення цього завдання варто використати рівняння руху для горизонтального кидка без початкової швидкості вздовж осі x:

x = v₀x * t,

де:

x - відстань, яку пройшов камінь (30 м),

v₀x - початкова горизонтальна швидкість,

t - час (2 с).

Так як камінь кинули горизонтально, то його вертикальна складова швидкості (v₀y) дорівнює нулю.

Оскільки камінь падає вертикально вниз, то можна використовувати рівняння руху для вільного падіння:

y = v₀y * t + (1/2) * g * t²,

де:

y - висота башти,

v₀y - початкова вертикальна швидкість (0),

g - прискорення вільного падіння (приблизно 9.8 м/с²),

t - час падіння (2 с).

Підставивши відомі значення, отримаємо систему рівнянь:

30 = v₀x * 2, (1)

y = 0 + (1/2) * 9.8 * 2². (2)

З рівняння (1) виразимо v₀x:

v₀x = 30 / 2 = 15 м/с.

Підставимо значення v₀x в рівняння (2) для визначення висоти башти:

y = (1/2) * 9.8 * 2² = 19.6 м.

Отже, модуль кінцевої швидкості каменю дорівнює 15 м/с, а висота башти - 19.6 м.