Камінь підкинули вгору з початковою швидкістю 14 м/с.Опорм повітря можна знехтувати.На якій висоті

кінетична енергія каменю зменшилась у 7 разів?

Ответы на вопрос

Отвечает Васильев Олег.

Ответ:

відповідь в поясненні

Объяснение:

Для розв'язання цієї задачі можна скористатися збереженням механічної енергії.

Кінетична енергія (КЕ) каменю залежить від його маси (m) та швидкості (v) за формулою:

КЕ = (1/2) * m * v^2

У даному випадку маса каменю не змінюється, тому ми можемо порівняти кінетичну енергію на початку (КЕ1) і кінетичну енергію на певній висоті (КЕ2):

КЕ1 = (1/2) * m * v1^2

КЕ2 = (1/2) * m * v2^2

Згідно умови задачі, кінетична енергія зменшилась у 7 разів. Тобто, КЕ2 = (1/7) * КЕ1.

Також відомо, що початкова швидкість дорівнює 14 м/с (v1 = 14 м/с).

Тепер знаходимо висоту, на якій кінетична енергія зменшилась у 7 разів (h):

КЕ2 = (1/7) * КЕ1

(1/2) * m * v2^2 = (1/7) * (1/2) * m * v1^2

Знімаємо масу та (1/2) з обох боків рівняння:

v2^2 = (1/7) * v1^2

Підставляємо значення v1 та v2:

(14 м/с)^2 = (1/7) * v1^2

196 м^2/с^2 = (1/7) * v1^2

196 м^2/с^2 = (1/7) * (14 м/с)^2

196 м^2/с^2 = (1/7) * 196 м^2/с^2

196 м^2/с^2 = 196 м^2/с^2

Таким чином, кінетична енергія каменю зменшилась у 7 разів на будь-якій висоті, оскільки початкова швидкість дорівнює швидкості, коли кінетична енергія зменшилась у 7 разів.