ДАЮ МАКСИМУМ БАЛОВ Визначити опір розчину сірчаної кислоти, якщо відомо, що під час проходження

струму за 2 год. виділилось 0,72 г водню. Кількість енергії, витраченої на нагрівання електроліту, 667*10^5 Дж.

Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Георгий.

Ответ:

Для розрахунку опору розчину сірчаної кислоти можна скористатися законом Фарадея:

m = z * F * I * t

де m - маса виділеного водню, z - число електронів, що беруть участь у реакції, F - фарадейска стала (96 485 Кл/моль), I - сила струму, t - час проходження струму.

З цього рівняння можна виразити опір розчину:

R = (E*t) / I

де E - енергія, витрачена на нагрівання електроліту.

Підставляємо в формулу значення, що відомі:

m = 0,72 г

z = 2 (бо у реакції виділяється 1 молекула водню, яка має 2 електрони)

F = 96 485 Кл/моль

I = не відомо

t = 2 години

E = 667*10^5 Дж

Знаходимо силу струму:

m = z * F * I * t

0,72 = 2 * 96485 * I * 7200

I = 0,0000075 Або 7,5*10^-6 А

Підставляємо значення в формулу для опору:

R = (E*t) / I

R = (667*10^5 * 2) / (7,5*10^-6)

R = 177 866 666,67 Ом

Отже, опір розчину сірчаної кислоти становить близько 177,87 МОм.