На дифракційну решітку, яка має 50 штрихів на 1 мм, падає паралельно пучок білого світла. Яка

різниця кутів відхилення кінця першого і початку другого спектра? Довжину крайніх червоних і крайніх фіолетових хвиль прийняти рівними 760 і 400 нм. Потрібне рішення, відповідь: Δф = 7' .

Ответы на вопрос

Отвечает Зобенкова София.

Ответ:

Объяснение:

d = 1*10^(-3)/50 = 2 * 10^(-5)

d*sinФк=λ*1

sinФк=λ/d = 7.6*10^(-7) / 2*10^(-5) ~= 3.8 * 10^(-5)

Фк ~= 2°10'

d*sinФф=λ*2

sinФф=2λ/d= 2*7.6*10^(-7) / 2*10^(-5) ~= 0.00004
Фф ~= 2°17'

ΔФ = Фф - Фк = 2°17' - 2°10' = 7'