Визначте прискорення реактивного лайнера масою 150 т на злітній смузі довжиною 1500 м, якщо сила

тяги його двигунів на цьому шляху виконує роботу 375 МДж, а коефіцієнт тертя коліс шасі об злітну смугу 0,02.​

Ответы на вопрос

Отвечает Зуева Влада.

Ответ:Для визначення прискорення реактивного лайнера використаємо другий закон Ньютона: сила рівна масі, помноженій на прискорення.F = m * aРобота, виконана силою, рівна добутку сили на відстань:W = F * dРозпишемо це рівняння для реактивного лайнера:W = m * a * dРоботу можна виразити через енергію (робота = зміна енергії), тому замінимо W на зміну енергії ΔE:ΔE = m * a * dТакож, з означення коефіцієнта тертя об:F_тертя = μ * F_нормде F_норм - нормальна сила, що дорівнює масі, помноженій на прискорення вільного падіння g.F_норм = m * gТоді сила тертя буде:F_тертя = μ * m * gПри русі літака вперед сила тяги дорівнює рівновазі сил:F_тяга = F_тертяm * a = μ * m * ga = μ * gЗначення прискорення можна виразити як коефіцієнт тертя, помножений на прискорення вільного падіння:a = μ * gДе g = 9.8 м/с² - прискорення вільного падіння.Підставимо відомі значення:μ = 0.02

g = 9.8 м/с²a = 0.02 * 9.8a ≈ 0.196 м/с²Отже, прискорення реактивного лайнера становить приблизно 0.196 м/с².

Объяснение:прошу прощения что так много, хотела объяснить все по подробней