4.Знайти потенціальну і кінетичну енергію тіла масою 3 кг, що вільно падає з висоти 5 м, на

відстані 2 м від поверхні землі. 5.Задопомогою одного рухомого і одного нерухомого блоків рівномірно підняли вантаж масою 8 кг на висоту 8 м. Яка сила була прикладена до іншого кінця мотузки і яку роботу виконали при підйомі вантажу, якщо ККД установки 80 %.

Ответы на вопрос

Отвечает Корепанова Настя.

Ответ:

Объяснение:

4

m = 3 кг

h =  5 м

h2 =  2 м

Eк = ?

Еп = ?

Полная энергия

Е = m*g*h = 3*10*5 = 150 Дж

тогда на высоте h2

Еп = m*g*h2 = 3*10*2 = 60 Дж

Eк = Е - Еп = 150 - 60 = 90 Дж

5

m = 8 кг

h =  8 м

η =  80 % = 0.8 раз

F = ?

A = ?

при использовании одного подвижного блока проигрыш в расстоянии = 2*h

тогда для КПД можно записать

η = m*g*h / (F*2h) = m*g / (F*2)

отсюда сила

F = m*g / (η*2) = 8*10 / (0.8*2) = 50 H

тогда работа

A = F*2*h = 50*2*8 = 800 Дж