Тонке півколо радіусом 10 см має рівномірно розподілений заряд 0,2 мкКл. Визначіть напруженість

поля в центрі кривизни півкола.

Ответы на вопрос

Отвечает Цапалова Валя.
Напруженість електричного поля в центрі кривизни півкола можна обчислити за допомогою закону Кулона. Формула для обчислення напруженості поля (Е) в точці, знаходячись на відстані (r) від точкового заряду (Q), виглядає наступним чином:

E = k * (Q / r^2)

Де:

E - напруженість поля
k - електростатична стала (9 * 10^9 N·m²/C²)
Q - заряд
r - відстань від точки до заряду
У нашому випадку, заряд півкола (Q) = 0,2 мкКл = 0,2 * 10^(-6) Кл
А радіус півкола (r) = 10 см = 10 * 10^(-2) м = 0,1 м

Підставляємо ці значення в формулу:

E = (9 * 10^9 N·m²/C²) * (0,2 * 10^(-6) Кл) / (0,1 м)²

E = (9 * 10^9 N·m²/C²) * (0,2 * 10^(-6) Кл) / 0,01 м²

E = (9 * 10^9 N·m²/C²) * (0,2 * 10^(-6) Кл) / 0,0001 м²

E = (9 * 10^9 N·m²/C²) * (0,2 * 10^(-6) Кл) * 10^4 м²

E = 9 * 0,2 * 10^7 N/C

E = 1,8 * 10^7 N/C

Таким чином, напруженість поля в центрі кривизни півкола дорівнює 1,8 * 10^7 Н/С.