Простая задача по физике рух коли матеріальна точка рухається уздовж прямої так, що її

прискорення лінійно зростає і за перші t=10 с достягає значення a=5 м/с^2. Визначити наприкінці десятої секунди: 1) швидкість точки; 2) пройдений точкою шлях.

Ответы на вопрос

Отвечает Федорова Ольга.

Ответ:

1) Швидкість точки в кінці десятої секунди можна знайти, використовуючи формулу швидкості:

v = u + at,

де v - швидкість, u - початкова швидкість, a - прискорення, t - час.

У даному випадку початкова швидкість точки (u) рівна нулю, оскільки вихідно відсічено відлік часу, коли прискорення починає зростати. Таким чином формула спрощується до:

v = at.

Підставляємо відомі значення:

a = 5 м/с^2,

t = 10 с.

Отримуємо:

v = 5 м/с^2 * 10 с = 50 м/с.

Отже, швидкість точки в кінці десятої секунди становить 50 м/с.

2) Пройдений точкою шлях можна знайти, використовуючи формулу руху:

s = ut + (1/2)at^2,

де s - пройдений шлях.

У даному випадку початкова швидкість точки (u) рівна нулю, оскільки вихідно відсічено відлік часу. Таким чином формула спрощується до:

s = (1/2)at^2.

Підставляємо відомі значення:

a = 5 м/с^2,

t = 10 с.

Отримуємо:

s = (1/2) * 5 м/с^2 * (10 с)^2 = 250 м.

Отже, пройдений точкою шлях за перші 10 с становить 250 м.