Електричне поле створене у вакуумі точковим зарядом 16 нКл. Визначте напруженість поля в точці,

віддаленій від заряду на 10 см. З якою силою діятиме поле в цій точці на заряд 2 нКл?

Ответы на вопрос

Отвечает Зубарева Яна.

Ответ:

Напруженість електричного поля від точкового заряду відстані r від нього можна визначити за формулою:

E = k*q/r^2,

де k – коефіцієнт Кулонна, q – величина заряду.

Для вакууму k = 9*10^9 Н*м^2/Кл^2, q = 16*10^-9 Кл і r = 10 см = 0,1 м:

E = 9*10^9 * 16*10^-9 / (0,1)^2 = 1,44*10^6 Н/Кл.

Це означає, що напруженість електричного поля у точці, віддаленій на 10 см, дорівнює 1,44*10^6 Н/Кл.

Сила взаємодії між зарядами q1 та q2 може бути визначена за формулою:

F = k*q1*q2/r^2,

де r – відстань між зарядами.

Якщо один з зарядів додатній, а інший від'ємний, то сила взаємодії між ними притягуюча, якщо заряди одного знаку – відштовхуються.

У нашому випадку q1 = 16*10^-9 Кл, а q2 = 2*10^-9 Кл і r = 10 см = 0,1 м:

F = 9*10^9 * 16*10^-9 * 2*10^-9 / (0,1)^2 = 2,88*10^-3 Н.

Отже, поле створює на заряді силу притягування 2,88*10^-3 Н.