Електричне поле створене у вакуумі точковим зарядом 16 нКл. Визначте напруженість поля в точці,

віддаленій від заряду на 10 см. З якою силою діятиме поле в цій точці на заряд 2 нКл? Напишите с дано пожалуйста,даю максимально баллов

Ответы на вопрос

Отвечает Нагорная Диана.

Для знаходження напруженості електричного поля (E) в точці, віддаленій від точкового заряду, можна використовувати формулу:

E = k * (|q| / r^2),

де:

E - напруженість електричного поля,

k - електростатична постійна, k ≈ 9 * 10^9 Н·м²/Кл²,

|q| - модуль заряду, |q| = 16 нКл = 16 * 10^(-9) Кл,

r - відстань від точкового заряду до точки, де ми вимірюємо напруженість. У нашому випадку, r = 0,1 м (10 см).

Підставимо відомі значення у формулу:

E = (9 * 10^9 Н·м²/Кл²) * (|16 * 10^(-9) Кл| / (0,1 м)²).

E = (9 * 10^9 Н·м²/Кл²) * (16 * 10^(-9) Кл / 0,01 м²).

E = (9 * 16) * (10^(-9) * 10^(-2)) Н/м.

E = 144 * 10^(-11) Н/м.

Отже, напруженість електричного поля в точці, віддаленій від заряду на 10 см, становить 144 * 10^(-11) Н/м.

Щоб знайти силу, яка діє на заряд 2 нКл в цій точці через електричне поле, можна використовувати другий закон Ньютона для зарядів в електричному полі:

F = q * E,

де:

F - сила, яка діє на заряд,

q - заряд, q = 2 нКл = 2 * 10^(-9) Кл,

E - напруженість електричного поля, яку ми вже обчислили, E = 144 * 10^(-11) Н/м.

Підставимо відомі значення у формулу:

F = (2 * 10^(-9) Кл) * (144 * 10^(-11) Н/м).

F = 288 * 10^(-20) Н.

Отже, сила, яка діє на заряд 2 нКл в цій точці через електричне поле, становить 288 * 10^(-20) Н.