Допоможіть будь ласка! це срочно Розв'яжіть задачу Калориметр містив воду масою 200 г за

температури 20 ° С. У воду занурили мідну кулю масою 300 г, температура якої 100. С. Питомі теплоємності води та міді дорівнюють відповідно 4200 і 400 Дж/ кг-ºС. Теплообмін з навколишнім середовищем не враховуйте. Яка кінцева температура встановиться в калориметрі?​

Ответы на вопрос

Отвечает Щербинин Тимофей.

Відміть будь ласка як "Найкраща відповідь".

Ответ:

Спочатку визначимо кількість тепла, яку виділить мідна куля при охолодженні з 100 до кінцевої температури Т:

Q = m * c * ΔT, де m - маса кулі, c - її питома теплоємність, ΔT - зміна температури

Q = 0.3 кг * 400 Дж/кг-ºС * (T - 20) ºС

Ця ж кількість тепла буде поглинута водою, що знаходиться в калориметрі:

Q = m * c * ΔT

Q = 0.2 кг * 4200 Дж/кг-ºС * (T - 20) ºС

Отже, ми можемо прирівняти обидві формули для Q:

0.3 * 400 * (T - 20) = 0.2 * 4200 * (T - 20)

Розв'язавши це рівняння, отримаємо:

T = 37.8 ºС

Отже, кінцева температура встановиться на рівні 37.8 ºС.