яку кількість теплоти необхідно підвести до 5 кг міді, взятої при температурі 20° С , щоб нагріти

її до температури плавлення, а потім розплавити?​

Ответы на вопрос

Отвечает Мацько Софья.

Дано:

m(міді) = 5 кг

t₀ = 20°C

t = 1087°C

c = 400 Дж/(кг°C)

λ = 210 * 10³ Дж/кг

Знайти:

Q - ?

Розв'язання

Оскільки у нас в умові два теплових процеси (нагрівання і плавлення міді), складаємо рівняння теплового балансу:

Q = Qн + Qп

Qн = cm(t - t₀)

Qп = λm

Виносимо спільний множник і складаємо робоче рівняння:

Q = m (c * (t - t₀) + λ)

Q = 5 (400 * 1067 + 210000) Дж

Q = 3184000 ≈ 3,18 Мдж

Відповідь: Q = 3,18 Мдж.