Срочно помогите решить. Якщо один край метрової лінійки що лежить на столі підняти на 25см

дерев'яний брус ок зсковзує по лінійці з постійною швидкістю.З яким прискоренням буде рухатися брусок,якщо висоту верхнього лінійки збільшити у двічи

Ответы на вопрос

Отвечает Азаренкова Наташа.
L=1 м    h1=0.25 м    h2=0.5 м    a=?
===
Угол наклона в 1 случае
α1=arcsin(h1/L)=arcsin0.25≈15°
Угол наклона во 2 случае
α2=arcsin0.5=30°
Движение в 1 случае
m*g*sinα1=μ*m*g*cosα1 ----> μ=sinα1/(g*cosα1)=0.25/(10*0.96)=0.026
μ - коэффициент трения
Движение во 2 случае
m*g*sinα2-μ*m*g*cosα2=m*a ---> a=g*(sinα2-μ*cosα2)=
=10*(0.5-0.026*0.7)=4.78 м/с²
=================================