Людині масою 69 кг яка стоїть на гладенькому льодовитому майданчику кинули горизонтально м'яч масою

6 кг.Людина зловила м'яч коли він рухався зі швидкістю 5 м/с. Знайдіть якої швидкості набуває людина спіймавши м'яча.

Ответы на вопрос

Отвечает Саубетов Дамир.
M1-маса людини
v1-початкова швидкість людини, дорівнює 0
m2-маса м'яча
v2-швидкість м'яча в момент зіткнення з людиною
v`1-швидкість, яку набрала людина після зіткнення
v`2-швидкість, з якою м'яч рухався після зіткнення, дорівнює 0
За законом збереження маси, маса і людини, і м'яча не змінюється.
За законом збереження енергії,
m1v1+m2v2=m1v`1+m2v`2
v1=0, тому m1v1=0
v`2=0, тому m2v`2=0
Получається так:
m2v2=(m1+m2)v`1
Звідси
v`1=m2v2/m1+m2
v`1=6*5/69+6=0.4 (м/с)

Відповідь: людина набуде швидкості 0,4 м/с