Жұмысшы массасы 50 кг арбаны 80 см биіктікке 125 Н күш жұмсай отырып итеріп шығарды. Жазықтықтың

ұзындығы 4м. А) пайдалы жұмысты анықтаңыз; Б) толық жұмысты анықтаңыз; С) көлбеу жазықтың ПƏК-ін анықтаңыз.

Ответы на вопрос

Отвечает Попов Данил.
Коляску толкает с высоты 80 см масса 125 кг рабочий выпустила свои усилия 50 Н. Плоскости длиной 4м.А) определите полезную работу;Б) определите полную работу;С) жазықтың наклона КПД определите.
Дано:
m = 125 кгg
h = 80 см = 0,80 м
F = 500 Н
S =  4 м
_________

А) Определяем полезную работу:
Aпол = m*g*h = 125*10*0,8 = 1 000 Дж

B) Определяем совершенную работу:
Aсов = F*S = 500*4 = 2000 Дж

C) КПД = Апол*100% / Асов = 1000 * 100% / 2000 = 50%