По горизонтальному провіднику довжиною l = 20 см і масою m = 2 г тече струм І = 5 А. Визначте

магнітну індукцію магнітного поля, в яке потрібно помістити провідник,щоб він висів і не падав.

Ответы на вопрос

Отвечает Кононов Илья.

Оскільки провідник зависає, то це можливо тільки за умови, що сила тяжіння урівнюється силою Ампера, що спрямована вгору. Звідси маємо рівність mg = BIΔl;

B = (mg)/(IΔl) = (0,002·10)/(5·0,2) = 0,02 Тл.