Вопрос задан 28.07.2023 в 19:53. Предмет Физика. Спрашивает Михай Рустам.

Сила струму в горизонтально розміщеному провіднику, довжиною 20 см і масою 4 г, становить 10 А.

Визначте індукцію магнітного поля, у яке слід помістити цей провідник, щоб сила тяжіння врівноважувалася силою Ампера.
0 0
Перейти к ответам

Ответы на вопрос

Внимание! Ответы на вопросы дают живые люди. Они могут содержать ошибочную информацию, заблуждения, а также ответы могут быть сгенерированы нейросетями. Будьте внимательны. Если вы уверены, что ответ неверный, нажмите кнопку "Пожаловаться" под ответом.
Отвечает Смирнов Евгений.

L=0.2 м m=4*10^-3 кг I=10 A B=?

===

m*g=I*B*L

B=m*g/(I*L)=4*10^-3*10/(10*0.2)=0.02 Тл

=========================================

0 0
Отвечает нейросеть ChatGpt. Будьте внимательны, ответы нейросети могут содержать ошибочные или выдуманные данные.

Щоб сила тяжіння врівноважувалася силою Ампера на провідник у магнітному полі, величина сили тяжіння має бути рівною величині сили Ампера. Сила Ампера може бути визначена за допомогою закону Біо-Савара-Лапласа:

F=μ0⋅I1⋅I2⋅l2π⋅d,F = \frac{\mu_0 \cdot I_1 \cdot I_2 \cdot l}{2\pi \cdot d},

де FF - сила Ампера, μ0\mu_0 - магнітна постійна (приблизно 4π×10−7 Тл⋅м/А4\pi \times 10^{-7} \, \text{Тл}\cdot\text{м/А}), I1I_1 і I2I_2 - сила струму в обох провідниках (в нашому випадку I1=I2=10 АI_1 = I_2 = 10 \, \text{А}), ll - довжина провідника, dd - відстань між провідниками.

Так як сила тяжіння і сила Ампера повинні бути рівні, можемо записати:

m⋅g=μ0⋅I2⋅l2π⋅d,m \cdot g = \frac{\mu_0 \cdot I^2 \cdot l}{2\pi \cdot d},

де mm - маса провідника, gg - прискорення вільного падіння (приблизно 9.8 м/с29.8 \, \text{м/с}^2).

Можемо вирішити це рівняння відносно dd:

d=μ0⋅I2⋅l2π⋅m⋅g.d = \frac{\mu_0 \cdot I^2 \cdot l}{2\pi \cdot m \cdot g}.

Підставимо дані:

d=(4π×10−7 Тл⋅м/А)⋅(10 А)2⋅(0.2 м)2π⋅(0.004 кг)⋅(9.8 м/с2)≈0.00514 м≈5.14 мм.d = \frac{(4\pi \times 10^{-7} \, \text{Тл}\cdot\text{м/А}) \cdot (10 \, \text{А})^2 \cdot (0.2 \, \text{м})}{2\pi \cdot (0.004 \, \text{кг}) \cdot (9.8 \, \text{м/с}^2)} \approx 0.00514 \, \text{м} \approx 5.14 \, \text{мм}.

Таким чином, індукція магнітного поля BB, у яке слід помістити цей провідник, щоб сила тяжіння врівноважувалася силою Ампера, має бути приблизно 5.14 мм (або 0.00514 Тл).

0 0

Похожие вопросы

Топ вопросов за вчера в категории Физика

Последние заданные вопросы в категории Физика

Задать вопрос