Зображеня придмета знаходиться на відстані 40см від лінзи ,фокусна відстань якої 8 см. Визначити

оптичну силу лінзи і відстань від придмета до зображення

Ответы на вопрос

Отвечает Байдолданова Нурай.

Ответ: 12,5 дптр и 10 см.


Пошаговое решение:

Оптическая сила D=\dfrac{1}{F}=\dfrac{1}{8\times 10^{-2}}=\dfrac{100}{8}=12.5 дптр


По формуле тонкой линзы

\dfrac{1}{F}=\dfrac{1}{f}+\dfrac{1}{d}~\Leftrightarrow~ f=\dfrac{d\times F}{d-F}=\dfrac{40\times 10^{-2}\times 8\times 10^{-2}}{40\times 10^{-2}-8\times 10^{-2}}=\dfrac{32\times 10^{-1}}{32}=10 см