Однорідна балка лежить на платформі так, що частина балки, яка дорівнює 0.25 її довжини, звисає з

платформи. Якщо до кінця балки, що звисає, прикласти направлену вниз силу 3000 Н, то протилежний її кінець починає підніматися. Чому дорівнює маса балки?

Ответы на вопрос

Отвечает Малашин Никита.

Если длинна балки L

масса m

то одна часть балки =0,25L и масса этой части m*0,25. Вес= m*0,25*g

Эта масса имеет плече =0,25L/2


другая  часть =0,75L и масса этой части m*0,75. Вес=m*0,75*g

Эта масса имеет плече =0,75L/2

запишем уравнение

(m*0,75*g)*(0,75L/2)=(0,25L/2)*(m*0,25*g)+3000

(0.5625*m*g*L)/2=(0.0625m*g*L)/2 +3000

0.25*m*g*L=3000

m=3000/0.25*g*L=3000/2.5*L=1200/L

Зная длину балки можно найти ее массу из выражения.

m=1200/L