.Какое количество молекул воздуха выходит из комнаты объемом 120 м3 при повышении температуры от

15 до 25 °С? Атмосферное давление нормальное.

Ответы на вопрос

Отвечает Левашкин Артем.

Важаємо, що процес відбувається при постійному тиску (ізобарний).

При підвищенні температури збільшиться обєм повітря. Знайдемо цей обєм.

N-?

μ=28,96 *10⁻³ кг/моль -молярна маса повітря(табл)

ρ=1,29кг/м³-густина повітря (табл)

T₁=15°C=288K

T₂=25°C=298K

R=8,31Дж/(моль*К)

V₁=120м³

р=10⁵Па

V₁/T₁=V₂/T₂

V₂=V₁T₂/T₁=120*298/288=124м³

Фактично виходить, що нам потрібно знайти кількість молекул у обємі

V₃=V₂-V₁=4м³ повітря

N=mNₐ/μ

m=ρV₃

N=ρV₃Nₐ/μ

N=1,29*4*6,02*10²³/28,96*10⁻³=1,07*10²⁶ молекул вийде з кімнати