визначити довжину світлової хвилі що потрапляє на дифракційну гратку якщо її період 0 01 мм, а кут

заломнення 0,05°

Ответы на вопрос

Отвечает Журавлев Федя.

Дано:

d = 0,01 мм = 0,01*10⁻³ м

φ = 0,05°

_________

λ - ?

1)

Переведем углы в радианы:

φ ≈ 0,87*10⁻³ рад

Для малых углов sin φ ≈ φ

2)

Формула решетки:

d*sin φ = m*λ

Считаем m = 1, тогда

λ = d*φ = 0,01*10⁻³0,87*10⁻³ ≈ 8,7*10⁻⁹ м    или   8,7 нм

Это ультрафиолет