Фокусна відстань тонкої збиральної лінзи дорівнює 12 см. Лінза дає дійсне зображення предмета,

збільшене у 2 рази. Визначте відстань між предметом і лінзою

Ответы на вопрос

Отвечает Книшик Тетяна.

Дано

F=12см

k=2

d-?

________________

1/F =1/f+1/d

k=f/d

f=kd

1/F=1/kd+1/d

1/F=1+k/kd

1/F=3/2d

2d=3F

d=3F/2

d=3×0,12/2=0,18м =18 см