Запишіть план проведення експерименту,за допомогою якого можна визначити опір резистора, якщо ви

маєте вольтметр , джерело струму, резистор відомого опору та з'єднувальні проводи. Дуже ТЕРМІНОВО.

Ответы на вопрос

Отвечает Корниенко Борислав.

Відповідь:

Збираємо ланцюг з послідовно з'єднаних резисторів, джерела струму і ключа.

Включаємо ланцюг.

Вольтметром вимірюємо напруга U1 на відомому опорі R1.

знаходимо струм

I = I1 = I2 = U1 / R1

Припустимо U1 = 6 B. R1 = 1000 Ом

I = 6/1000 = 0.006 A

Вимірюємо напруга U2 на невідомому резисторі R2.

Знаходимо значення опору (Невідомого резистора)

R2 = U2 / I

Припустимо U2 = 12 B

R2 = U2 / I = 12 / 0.006 = 2000 Ом