Дві однакові позитивно заряджені кульки перебувають на відстані 20 мм одна від одної. Вони

взаємодіють із силою 1,48мН. Визначте заряд кожної кульки.

Ответы на вопрос

Отвечает Трубчик Настя.

Дано: q1=q2=q; r=20 мм=0,02 м=2*10⁻²м; F=1,48*10⁻³H; q - ?

F=k*q²/r²=9*10⁹*q²/(4*10⁻⁴)=1,48*10⁻³

q²=4*10⁻⁴*1,48*10⁻³/(9*10⁹)

q²=0,66*10⁻⁴⁻³⁻⁹=0,66*10⁻¹⁶

q=10⁻⁸*0,8=8*10⁻⁹Кл=8 нКл.