Тіло кинули вгору з початковою швидкістю 55 м/с Скільки часу буде підніматись тіло і якої

максимальної висоти досягне?

Ответы на вопрос

Отвечает Яскевич Таня.

Відповідь:

t = 5.6 сек, h = 154 м

Пояснення:

Дано: V0 = 55 м/с, g = 9.8 м/с^2, V = 0

Знайти: h - ?, t - ?

Рішення

Використаємо формулу прискорення:

a = (V - V0) / t

Оскільки V = 0 та а = -g, то

=> g = -V0 / t => t = -V0 / -g => t =  V0 / g

Підставимо значення:

t = 55 / 9.8 = 5.6 сек

Першій спосіб знайти висоту (через прискорення вільного падіння):

Це прямолінійний рівноприскоренний рух, тому:

S = (V ^2 - V0^2) / (2 × a)

Адже S = h і a = -g (тому що вектор прискорення направлен вниз, до центру Землі), тому:

h = -V0^2 / (2 × g)

Підставимо значення:

h = -55^2 / -19.6 = 154 м

Другий спосіб знайти висоту (через час польоту:)

S = ( (V0 + V) / 2 ) × t

h = (V0 / 2) × t = 55 / 2 × 5.6 = 154 м

Відповідь: t = 5.6 сек, h = 154 м