1) көлемі 2м³ гранит тактаны 12м биіктікке котергенде кандай жумыс істеленеді?Граниттін тыгыздыгы

2,6г/см³2) колеми 4,5 м³ суды 5 минуттан 5м бииктикке котеретин насостын орташа куатын аныктандар.3)жылдамдыгы 18км/саг , 40кH кедерги кушин женип келген трактор двигателинин куатын аныктаплиз казир керек 25 балго ❤​

Ответы на вопрос

Отвечает Панарина Владислава.

Ответ:

Объяснение:

1)m=ρ×v,

s=h=12м,

A=F×S=mgS=ρvgh А=2600×2×9,8×12=611520Дж=611,52 кДж

2) N=A/t,

A=F×S=mgh

s=h=5м

g=9,8н/кг

m=ρ×v=1000×4,5=4500кг

t=5мин=5×60=300сек

А=4500×9,8×5=222500дж

N=A/t=222500/300=741,7ватт=0,7417кВт

3)Fк=40кН=40000Н,

v=18км/сағ=18000м/3600сек=5м/сек,

N=Fк×v=40000×5=200000ватт=200киловатт.