ДОПОМОЖІТЬ З ЗАВДАННЯМ!! Важіль довжиною 80 см зрівноважений тягарцями 300 г і 500 г які

підвішені до його кінців. Визначити положення точки опори важеля. Масою важеля знехтувати.

Ответы на вопрос

Отвечает Калашников Салауат.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

L = 80 см = 0,8 м

m₁ = 300 г = 0,3 кг

m₂ = 500 г = 0,5 кг

___________________

x - ?

Пусть расстояние от левого плеча рычага равно х.

Тогда имеем:

L₁ = x

L₂ = L-x

F₁ = m₁·g

F₂ = m₂·g

По правилу моментов:

m₁·g·X = m₂·g·(L-X)

m₁·X = m₂·(L-X)

m₁·X = m₂·L - m₂·X

m₁·X + m₂·X= m₂·L

X = m₂·L / (m₁+m₂)

X = 0,5·0,8 / (0,3+0,5) = 0,5·0,8 / 0,8 = 0,5 м