Всім привіт, буду вам дуже вдячна , якщо хтось розв'яже ці задачі❤️ 1) Страус бігає зі швидкістю

109км/год. Чи наздожене його гепард, швидкість якого 32м/с? 2) З якою швидкістю має їхати велосипедистка по середній частині опуклого моста з радіусом кривизни 10м ,щоб не чинити тиск на міст? 3) Перебуваючи в нерухомій байдарці, турист у напрямку берега кинув зі швидкістю 2м/с важкий рюкзак. Унаслідок кидка байдарка набула швидкості 20см/с. Якою є маса байдарки з туристом , якщо маса рюкзака 10кг? 4) На деталь , площа поверхні якої 20см², нанесено шар срібла товщиною 1 мкм. Скільки атомів срібла міститься в покритті? Це "Фізичні задачі навколо нас" з підручника Фізика 10 клас , автор Сиротюк. Можливо хтось може розв'язати чи в когось є готові розв'язки, я вам буду дуже вдячна, всім добра❤️

Ответы на вопрос

Отвечает Охонская Александра.

Відповідь:

1.Страус бігає зі швидкістю 109км/год. Чи наздожене його гепард, швидкість якого 32м/с?

Швидкість гепарда 32*3600/1000=115,2 км/год

Відповідь: Так наздожине.

2.З якою швидкістю має їхати велосипедистка по середній частині опуклого моста з радіусом кривизни 10м ,щоб не чинити тиск на міст?

m*a=m*g

a=g

V^2/R = g

V=√(g*R) = √(10*10) = 10 м/с

Відповідь: V=10 м/с

3.Перебуваючи в нерухомій байдарці, турист у напрямку берега кинув зі швидкістю 2м/с важкий рюкзак. Унаслідок кидка байдарка набула швидкості 20см/с. Якою є маса байдарки з туристом , якщо маса рюкзака 10кг?

закон сохранения импульса М рюкзак *2=(М байдарки -М рюкзак) 20;

2М рюкзак =20*10 - 20М рюкзак ;

М рюкзак =200/27= 7,4 кг

4. На деталь , площа поверхні якої 20см², нанесено шар срібла товщиною 1 мкм. Скільки атомів срібла міститься в покритті?

Дано: срібло - Ag

S=20 см²

t=1 мкм=1*10⁻⁴ см.

M=108 г/моль (молярна масса із таблиці Мендєлєєва)

Nа=6,022*10²³ моль⁻¹ (постійна Авогадро)

Знайти: N=?

Розв*язання:

1) Найдем обєм шару: V(Ag)=S*t=20*0.0004=0.008 см³

2) Зная, что плотность сербра p(Ag)=10,5 г/см³, найдем его массу:

m(Ag)=V*p=0,008*10,5=0,084 г.

3) Определим количество вещества:

n(Ag)=m*M=0.084*108=9,072 моль.

4) Число атомов составит:

N=n*Nа=9,072*6,022*10²³=54,6*10²³=5,5*10²⁴ атомов.

Відповідь: N=5,5*10²⁴ атомов.

Пояснення: