ЕРС джерела струму дорівнює 5,0 В. До джерела під'єднали лампочку, опір якої 12 Ом. Знайти

напругу на лампочці, якщо внутрішній опір джерела струму 0,50 Ом.

Ответы на вопрос

Отвечает Ларионова Арина.

Закон Ома для полной цепи

I=E/(R+r)

I=5 B/(12+0,5) Ом

I=5/12,5 A

U=I*R=5*12/12,5=4,8 B

или

Ur=I*r

U=E - I*r=5 - (5/12,5)*0,5=5 - 0,2=4,8 B.

Ответ: 4,8 В.