1. Учень виготовив два пружинні маятники, використавши для цього однакові пружини і вантажі

однакових розмірів. Він виявив, що алюмінієвий вантаж здійснює 45 коливань за той самий час, за який інший вантаж здійснює 22 коливання. З якого матеріалу може бути виготовлений цей вантаж?

Ответы на вопрос

Отвечает Волк Максим.

Ответ:

Из свинца

Объяснение:

Частота колебаний пружинного маятника вычисляется по формуле

\nu = \dfrac{1}{2\pi } \sqrt{\dfrac{k}{m} }

\nu ^{2} = \dfrac{1}{4\pi ^{2} } \cdot \dfrac{k}{ \rho \cdot V}

Для маятника с алюминиевым грузом

\nu_{Al} ^{2} = \dfrac{1}{4\pi ^{2} } \cdot \dfrac{k}{ \rho_{Al} \cdot V}

Для маятника с грузом неизвестного материала

\nu_{x} ^{2} = \dfrac{1}{4\pi ^{2} } \cdot \dfrac{k}{ \rho_{x} \cdot V}

Отношение квадратов частот колебаний равно обратному отношению плотностей

\dfrac{ \nu_{Al} ^{2} }{ \nu_{x} ^{2} }= \dfrac{\rho_{x} }{ \rho_{Al} }

Откуда плотность неизвестного материала равна

\rho_{x} =  \rho_{Al}\cdot \dfrac{\nu_{Al}^{2}}{\nu_{x}^{2}}

\rho_{x} =  2700 \cdot \dfrac{45^{2}}{22^{2}}  = 11296 ~(\dfrac{kg}{m^{3}} )

Плотность свинца 11300 кг/м³