8. З яким прискоренням буде рухатись електрон до анода, якщо напруга електронної лампи 91 В, а

вільний пробіг електрона 1 мм? 11. Визначте кількість електронів, які утворюють заряд пилинки масою 5 нг, якщо вона перебуває в рівновазі в однорідному електричному полі, створеного двома зарядженими пластинами з різницею потенціалів 3 кВ і відстанню між ними 2 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Никифорович Алина.

Ответ:

Объяснение:

Задача 8

Дано:

U = 91 В

d = 1 мм = 0,001 м

m = 9,1·10⁻³¹ кг - масса электрона

e = 1,6·10⁻¹⁹ Кл  - модуль заряда электрона

______________

a - ?

Работа электрического поля:

A = e·U

Но:

A = F·d

Приравняем:

F·d = e··U

F = e·U / d

Ускорение:

a = F / m = e·U / (d·m)

a = 1,6·10⁻¹⁹·91 / (0,001·9,1·10⁻³¹) ≈ 1,6·10¹⁰ м/с²

Задача 11

Дано:

m = 5 нг = 5·10⁻¹² кг

U = 3 кВ = 3 000 В

d = 2 см = 0,02 м

_________________

N - ?

Сила тяжести пылинки:

F = m·g                     (1)

Сила со стороны электрического поля:

F = q·E = q·U / d       (2)

Приравняем:

q·U / d = m·g

q = m·g·d / U = 5·10⁻¹²·10·0,02 / (3000) = 3,3·10⁻¹⁶ Кл

N = q / e = 3,3·10⁻¹⁶ / (1,6·10⁻¹⁹) ≈ 2 080 электронов