Фізика 10 клас Дизельний двигун витрачає 1 т дизельного палива на відстані 1000 км двигуна. ККД

двигуна 35%. Знайдіть потужність двигуна, якщо середня швидкість руху дорівнювала 36 км/ч.

Ответы на вопрос

Отвечает Вакуленко Вова.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m = 1 т = 1000 кг

S = 1000 км = 1·10⁶ м

КПД = 35%     или    0,35

V = 36 км/ч = 10 м/с

q = 42·10⁶ Дж/кг

___________________

N - ?

1)

Сжигаем дизельное топливо:

Q = q·m = 42·10⁶·1000 = 42·10⁹ Дж           (1)

2)

Время, затраченное на весь путь:

t = S / V = 1·10⁶ / 10 = 0,1·10⁶ с

3)

Полезная работа:

A = N·t                                                    (2)

С учетом КПД, получим из (1) и (2):

КПД = N·t / Q

N = КПД·Q / t = 0,35·42·10⁹ / (0,1·10⁶) = 150 кВт