Електрокип'ятильник із спіраллю опором 160 Ом вміщений у посу- дину, яка містить 0,5 кг води при

20°С. Його ввімкнули в мережу з напругою 220 В. Через 5 хв спіраль вимкнули. Яка температура води в посудині? Втратами теплоти знехтувати.

Ответы на вопрос

Отвечает Медведева Диана.

Ответ:

Объяснение:

1)

Количество теплоты, выделенное кипятильником:

Q = P·t

Мощность:

P = U²/R = 220²/160 ≈ 300 Вт

Q = 300·5·60 = 90 000 Дж

2)

Нагреваем воду:

Q₁ = c·m (t - t₁) = 4200·0,5·(t - 20) = 2100·(t-20) = 2100·t - 42 000

Приравниваем:

2100·t - 42 000 = 90 000

2100·t = 132 000

t = 132  000 / 2 100 ≈ 63°C