Лампа виготовлена у вигляді кулі діаметром 15 см і знаходиться на відстані 2,1 м від стіни. На якій

відстані від лампи повинен бути м’яч, діаметр якого 5 см, щоб він давав на стіні тільки півтінь?

Ответы на вопрос

Отвечает Цихановский Виталик.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

D = 15 см

d = 5 см

L = 210 см

_________

X - ?

Из чертежа следует:

d / D = (L - X) / L

d / D = 1 - X/L

X/L = 1 - d/D

X = L·(1 - d/D)

X = 210·(1 - 5/15) = 210·(1 - 1/3) = 210·2 / 3 = 140 см