Без вашей помощи никак протон який пройшов різницю потенціалів 10кВ влітає в однорідне магнітне

поле з індукцією 0.5Тл перпендикулярно до ліній індукції Визначте у сантиметрах радіус кола по якому рухається протон​

Ответы на вопрос

Отвечает Сарыглар Руслана.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

q = 1,6·10⁻¹⁹ Кл    -   заряд протона

m = 1,67·10⁻²⁷ кг  - масса протона

Δφ = 10 кВ = 10 000 В

B = 0,5 Тл

α = 90°

___________

R - ?

1)

Работа электрического поля:

A = q·Δφ = 1,6·10⁻¹⁹ · 10 000 = 1,6·10⁻¹⁵ Дж                           (1)

2)

Кинетическая энергия протона:

Eк = m·V²/2 = (1,67·10⁻²⁷/2)·V² ≈ 0,835·10⁻²⁷V²    (Дж)          (2)

3)

Приравняем (2) и (1):

0,835·10⁻²⁷·V² = 1,6·10⁻¹⁵

V = √ (1,6·10⁻¹⁵ / 0,835·10⁻²⁷) ≈  440 000 м/с = 4,4·10⁵ Дж

4)

Радиус Лармора (радиус окружности):

R = m·V / (q·B)

R = 1,67·10⁻²⁷·4,4·10⁵ / (1,6·10⁻¹⁹·0,5) ≈ 0,009 м   или   0,9 см