Куля вилітає з балістичного пістолета вертикально вгору з початковою швидкістю 20 м/с. Через який

час і на якій висоті швидкість кулі зменшився у 2 рази? Допоможіть, будь ласка

Ответы на вопрос

Отвечает Calm Adrian.

Дано: Vo=20 м/с; V=1/2 * Vo=10 м/с; t - ? h - ?

-----------------------------------------------------------------

1) V=Vo - gt

  10=20 - 10*t

  10t=10

  t=1 c

2) h=(V²-Vo²)/(-2g)=(100 - 400)/(-20)=15 м  (векторы высоты и скоростей направлены вверх, а ускорение вниз, поэтому ускорение с минусом)

ИЛИ

   h=Vo*t - gt²/2=20 * 1 - 10*1²/2=20 - 5=15 м

Ответ: 1 с; 15 м.