Після вибуху гранати, що летіла зі швидкістю v = 8 м/с, утворились два осколки. Осколок, маса якого

становила 0,3 від маси гранати, продовжував рухатись в попередньому напрямку зі швидкістю v1 = 30 м/с. Визначити швидкість другого осколка.

Ответы на вопрос

Отвечает Шурыгин Вова.

Ответ:

Объяснение:

1)

Импульс до взрыва:

p₀ = m·V₀ = 8·m

2)

Импульс первого осколка:

p₁ = 0,3·m·V₁ = 0,3·m·30  = 9·m

3)

По закону сохранения импульса:

p₀ = p₁ + p₂

Отсюда:

p₂ = p₀ - p₁ = 8·m - 9·m = - m

4)

p₂ = 0,7·m·V₂

Приравняем:

- m = 0,7·m·V₂

V₂ = - m / (0,7·m) = - 1 / 0.7 ≈ - 1,4 м/с    (осколок полетел в противоположную сторону)