10 м биіктіктен құлаған массасы 2,5 кг жүктің потенциалдық энергиясы 1 с өткеннен кейін қалай

өзгереді (жүктің бастапқы жылдамдығы нөлге тең?Егер үйдің әр қабатының биіктігі 3 м болса, онда массасы 75 кг адамбаспалдақпен бірінші қабаттан алтыншы қабатқа көтерілгенде ауырлықкүші қандай жұмыс атқарады?​

Ответы на вопрос

Отвечает Васильева Катя.

Ответ:

Объяснение:

Задача 1

1)

Потенциальная энергия:

Eп = m·g·h

Eп = 2,5·10·10 = 250 Дж

2)

Скорость во время падения на землю:

V = √ (2·g·h) = √ (1·10·10) = 10 м/с

3)

За 1 с тело преодолеет путь:

S₁ = g·t² / 2 = 10·1²/2 = 5  м

h₁ = h - S = 10 - 5 = 5 м

4)

Потенциальная энергия в этот момент:

Eп₁ = m·g·h₁

Eп₁ = 2,5·10·5 = 125 Дж

Задача 2

Понятно, что на первый этаж мы не поднимаемся (мы уже там).

Значит нам надо подняться всего на 5 этажей.

h = 3·5 = 15 м.

Работа против силы гравитации:

A = m·g·h = 75·10·15 ≈  11 000 Дж    или  

А = 11 кДж