Під дією сили 4 кН швидкість автомобіля масою 2 т збільшилася з 54 км/год до 72 км/год. Визначте

прискорення , з яким рухався автомобіль, а також час розгону автомобіля. ( Не забудьте всі величини виразити в одиницях СІ) *

Ответы на вопрос

Отвечает Шестопалов Коля.

Відповідь:

1. 2 м/с^2

2. 2,5 с

--------------------

Дано:

Fр=4 кН=4*10^{3} Н

m= 2 т= 2*10^{3} кг

v_{0}= 54 км/год = 15 м/с

v_{k}= 72 км/год = 20 м/с

---------------------

Знайти:

a-?

t-?

---------------------

Малюємо тіло і всі сили, що діють на нього.

Векторні величини не паралельні, тому використовуємо двовимірну

систему координат, осі напрямляємо за векторними величинами, що перпендикулярні між собою.

Модуль швидкості |v| збільшується, тому напрямок прискорення співпадає з

напрямком руху тіла.

Рівнодійна сил, що діють на тіло, надає йому прискорення:

Fр+N+mg=ma

Проектуємо на осі:

X: Fр=ma

Y: N=mg

( З цього нам потрібна лише перша формула).

Fр=ma

a=Fр/m

a=\frac{4*10^{3}}{2*10^{3}} =\frac{4}{2} м/c^{2}

З означення прискорення:

a_{x}=\frac{v_{kx}-v_{0x}}{t} \\X: \\a=\frac{v_{k}-v_{0}}{t}\\\\\\\\\\t=\frac{v_{k}-v_{0}}{a}\\\\t=\frac{20-15}{2} =\frac{5}{2} =2,5 c