7 На якій відстані від збиральної лінзи з фокусною відстанню 35 см знаходиться предмет, якщо його

дійсне зображення утворюється на відстані 90 см від лінзи? А) 45 см В) 57 см Д) 48 см Б) 125 см Г) 25 см

Ответы на вопрос

Отвечает Борисович Станислав.

Ответ:На якій відстані від збиральної лінзи, фокусна відстань якої 60 см, треба розмістити предмет, щоб його дійсне зображення було зменшене у 2 рази?

грудня 01, 2019

Дано:

F=0,6м  

Γ=0,5  

Знайти: d

Формула тонкої лінзи:

  1d+1f=1F                      (1)

де f, d, F  -  відповідно відстань від центра лінзи до зображення, відстань від предмета до центра лінзи, фокусна відстань лінзи.

Збільшення лінзи описується формулою:            Γ=fd                (2)

f=dΓ           (3)

Підставимо (3) в (1)                   1d+1dΓ=1F               (4)

Отримали рівняння з одним невідомим d.   Після відповідних перетворень маємо:

d=F(Γ+1)Γ  

d=0,6∗(0,5+10,5=1,8м  

Відповідь;  предмет треба розмістити на відстані 1,8 метра від збиральної лінзи

Объяснение: