У мішок із піском, що висить на тросі, влучає стріла масою 4 кг, яка летіла горизонтально, і

застряє в ньому. На який кут відхиля-ється від вертикалі трос, на якому висить мішок? Маса мішка 40 кг,швидкість стріли 198 км/год, довжина троса 10 м.​

Ответы на вопрос

Отвечает Исаевна Нуржамал.

Ответ:

α=29°

Объяснение:

m1=40 кг

L=10 м

m2=4 кг

v2= 198 kм/год=55 м/с  

g = 10 м/с2

------------------------------------

α - ?

Закон сохранения импульса

(m1+m2)V1=m2*V2

V1=m2*V2/(m1+m2)=4*55/(40+4)=5 м/c

Закон сохранения энергии

0.5(m1+m2)V1²=(m1+m2)gh

h=0.5V1²/g=1.25 м

cosα=1-h/L=1-1.25/10=0.875

α=29°

 

α = 60º