1) Відстань між кінцевими зупинками трамвайного маршруту 4 км. Трамвай проходить маршрут в одному

напрямку за 10 хв, а в протилежному – за 20 хв. Якою є середня швидкість руху трамвая? 2) Першу годину автомобіліст їхав зі швидкістю 50 км/год і розрахував, що коли він і далі буде їхати з такою швидкістю, то запізниться в місто на півгодини. Він збільшив швидкість на 20% і приїхав своєчасно. Який шлях проїхав автомобіліст? Скільки часу він знаходився у дорозі? Якою є середня швидкість руху автомобіліста?

Ответы на вопрос

Отвечает Степанов Максим.

1) Дано: S1=S2=4 км; t1=10 мин; t2=20 мин; Vcp - ?

---------------------------------------------------------

Vcp=весь путь/все время=(S1+S2)/(t1+t2)=(4+4)км/(10+20) мин=

8 км/30 мин=8 км/0,5 ч=16 км/ч.

2) Первый час автомобилист ехал со скоростью 50 км/ч и рассчитал, что если он и дальше будет ехать с такой скоростью, то опоздает в город на полчаса. Он увеличил скорость на 20% и приехал своевременно. Какой путь проехал автомобилист? Сколько времени он находился в пути? Какова средняя скорость движения автомобилиста?

См. фото.