1.Спирт при 20°С у скляній капілярній трубці піднімається на висоту 10 см. Знайти внутрішній

діаметр капіляра.(поверхневий натяг спирту 22мН/м.Густина спирту 800кг/м³)

Ответы на вопрос

Отвечает Безруков Даниил.

Ответ:

0,11 мм

Объяснение:

Дано:

t = 20°С

σ = 22 мН/м = 0,022 Н/м

h = 10 см = 0,1 м

ρ = 800 кг/м³

g = 10 Н/кг

Знайти: d.

Розв’язок:

h = 2*σ / (ρ*g*r); r = d / 2

h = 2*σ / ( ρ * g * (d / 2) ) => d = 4 * σ / (ρ * g * h).

d = 4 * 0,022 Н/м / (800 кг/м³ * 10 Н/кг * 0,1 м) = 0,88 Н/м / 800 Н = 0,00011 м = 0,11 мм

Відповідь: 0,11 мм.