Творче завдання Використовуючи дані, отримані в ході виконання лабораторної роботи, визначте,

скільки холодної води треба додати в калориметр, який містить 100 г гарячої води, щоб у ньому встановилася темпе- ратура 40 °С. Теплообміном із навколишнім середовищем знехтуйте. Отриманий результат за можливості перевірте експериментально.​

Ответы на вопрос

Отвечает Майорова Пелагея.

Ответ:

Объяснение:

Используя данные, полученные в ходе выполнения лабораторной работы, определите, сколько холодной воды нужно добавить в калориметр, содержащий 100 г горячей воды, чтобы в нем установилась температурах 40 °С. Теплообменом с окружающей средой можно пренебречь.

Дано:

​m₁ = 100 г = 0,1 кг

t₂ = 60⁰C

t = 40°C

t₁ = 15°C

__________

m₁ - ?

Q₂ = c·m₂·(t₂ - t)

Q₁ = c·m₁·(t - t₁)

Приравняем:

Q₁ = Q₂

c·m₁·(t - t₁) =  c·m₂·(t₂ - t)

m₁·(t - t₁) =  m₂·(t₂ - t)

m₁ = m₂·(t₂ - t) / (t - t₁)

m₁ = 0,1·(60 - 40) / (40 - 15) = 0,080 кг   или   80 г