2. Paltaryuyan maşının barabanı bərabərsürətli hərəkət edə- rək 1 dəqiqədə 600 dövr edir. Barabanın

dövretmə periodu və tezliyi nə qədərdir? .​

Ответы на вопрос

Отвечает Чебутаева Аня.

N=600

t=60 c

T=?

w=?

T=t/N=60*600=0.1 с

w=2*п/T=2*3.14/0.1≈62.8 рад/с

Т=0,1с; w≈62,8рад/с