Tekis tezlanuvchan harakatlana boshlagan jism o'z harakatining 4-sekundida 21m masofani bosib

o'tdi. Tezlanishini toping​

Ответы на вопрос

Отвечает Пахтаева Дарья.

Ответ:

Объяснение:

s = at^2/2

a = 2s/t^2 = 2*21m/(4s)^2 = 42/16 = 2,625 m/s2